Máme pro Vás odpovědi na časté dotazy.
Pokud byste nenašli to, co hledáte, kontaktujte nás, rádi Vám odpovíme a pomůžeme.

K řízení našeho obytného vozu postačuje řidičské oprávnění sk. B, vůz má celkovou hmotnost do 3500 kg. Nájemce musí dovršit věk 21 let a musí být držitelem řidičského oprávnění sk. B po dobu nejméně 3 let. Stejné kritérium platí i pro další řidiče.
Nabízíme zcela nové obytné vozy předního německého výrobce nadstavby CARTHAGO na kvalitním podvozku FIAT / AL-KO s motorizací 140-160 Ps. Vozy jsou kryty zárukou výrobce do 2 let, která umožní případný bezplatný servis kdekoliv v Evropě vč. asistenčních služeb.
Vůz je vybaven nadstandardně. Výbava zahrnuje mimo jiné plynové topení s bojlerem a plynovým regulátorem, lednici s mrazícím boxem (pracuje na 220V, 12V a plyn), plynový 3-plotýnkový vařič, kuchyňskou výbavu vč. kávovaru na kapsle Nescafe Dolce Gusto, rychlovarné konvice, sady nádobí, jídelní soupravy vč. příborů pro 5 osob, dále koupelnu s umyvadlem a sprchou, vysoušeč vlasů na 12V i na 220V, chemické splachovací WC, měnič napětí do 600W, navigaci, couvací kameru, TV s kompletní nabídkou Skylink, ACU vysavač, markýzu, venkovní nosič 4 jízdních kol, plynový gril ( pozn. otevřené grily jsou zpravidla v kempech zakázány!) a další doplňky.
Vůz má hmotnost uvedenou ve smlouvě, tj. cca 3 100 kg. Řidičské oprávnění sk. B je do 3,5t, přičemž celková hmotnost vozu se počítá vč. posádky a provozních náplní. Doložení Vašeho vozu může proto být jen cca 400 kg. Vezměte tudíž v úvahu potřebnost a hmotnost Vašich osobních věcí. Nepotřebujete-li např. kempinkový nábytek, tak jej neberte. Vážení vozu je sice výjimečné, nicméně nastane-li, pak zejména zahraniční policie bývá nekompromisní.
Obytný vůz Vás nijak neomezuje ve výběru místa Vaší dovolené, nijak Vás neomezujeme ani my. Můžete poznávat naši zemi, vycestovat za sportem, kulturou a poznáním, k moři či na hory kamkoli do Evropy nebo pojmout cestu expedičně a každý den poznávat jiná nová místa. Stále máte při ruce vše potřebné. Pokud se Vám někde nelíbí nebo není dobré počasí, jednoduše se přesunete. Vůz je připraven k celoročnímu využití. Víkendové lyžování ve Vašem lyžařském středisku máte na dosah!
Ano. Jsme plátci DPH, tzn.nájemné obsahuje DPH, které Vám na daňovém dokladu uvedeme. Zaplacené nájemné je při takovém použití daňově uznatelným nákladem.
Maximální délka pronájmu není nijak omezena. Minimálně si můžete vůz půjčit na 3 dny mimo hlavní sezonu a na týden v hlavní sezoně, není-li dohodnuto jinak. Počet ujetých kilometrů je omezen pouze na 3000 km za dobu běžné délky nájmu 7 dnů, což je zpravidla naprosto dostatečné. Po překročení tohoto limitu se platí 8 Kč / km. Při nájmu nad 8 dnů je nájezd km neomezen.
Naše nájemné zahrnuje mimo jiné zaškolení nájemce, předání a zpětné převzetí vozu, mytí a čištění, doplněné provozní kapaliny, 2x plné plynové lahve propanu, toaletní papír – speciální pro použití v chemickém WC, campingové vybavení, celoroční dálniční známky CZ + Rakousko, povinné ručení, all-risk havarijní pojištění, asistenční služby, parkování Vašeho vozu v našem areálu po dobu nájmu. Dále máte v ceně kompletní programovou nabídku Skylink a start sadu kapslí do kávovaru Nescafe Dolce Gusto. Z hygienických důvodů je ložní souprava (přikrývku + polštář s povlečením) na vyžádání a zdarma, ručníky jsou standartem. Matrace jsou opatřeny antialergickým matracovým chráničem a povlečeny čistým froté prostěradlem.
Jistě vezměte svou rodinu, přátele či známé a nezapomeňte na dobrou náladu! Vše ostatní Vám zajistíme 🙂 Pokud raději „spíte ve vlastním“, vezměte si svou ložní soupravu s povlečením příp. i ručník.
Obytný vůz se přebírá v první den nájmu v 8 hodin a vrací se v poslední den nájmu v 17 hodin, není-li dohodnuto jinak. Připomínáme, že předání a vrácení obytného vozu trvá zhruba 30-45 minut. Předání i vrácení je možné za zvýhodněnou cenu mimo uvedený čas! Cestujete-li v noci, najměte si vůz již navečer a vraťte brzy ráno! Tyto časy nájmu se nezapočítávají do standardních nájemních dnů, ale mají zvýhodněnou sazbu – viz ceník.
Nemusíte, můžete nocovat i na jiném vhodném místě. S výběrem Vám poradí seznamy kempů a karavanových stání, které jsou k dispozici v navigaci vozidla a na webech. Při výběru místa na nocování vždy dbejte na vlastní bezpečnost. Doporučujeme kempy nebo místa či parkoviště někde na veřejnosti. Na dálnici je dobré zůstat na čerpacích stanicích, ale pouze krátkodobě.
Doporučujeme cestovat na dálnicích rychlostí 100 až 110 km/h, na ostatních silnicích přiměřeně pomaleji. Při této rychlosti nebudete zásadně ovlivněni bočním větrem a také dosáhnete velmi solidní spotřeby nafty kol 10 litrů /100 km, při rychlosti 130 km/h počítejte s 12-13 litry/ 100 km.
Při plném obsazení objem vody v nádrži cca 160L je dostatečný na přibližně dva až tři dny, objem odpadní nádrže je 80L. Vodu je možné doplnit a odpadní nádrž vyprázdnit v kempech, na karavanových stáních a u vybraných čerpacích stanic. Dvě plynové láhve propanu jsou zpravidla dostatečné i na dvouměsíční letní cestování, v zimě vydrží cca týden při komfortním uživatelském prostředí s celodenním temperováním a topením. Kapacita nadstavbové baterie odpovídá přibližně třem dnům provozu, poté stačí ujet několik desítek kilometrů, během nichž se baterie opět dobije, nebo vůz na několik hodin připojit k elektrické síti. Pokud plánujete více dní mimo kempy, bez připojení na síť, doporučujeme půjčit elektrocentrálu.
Obytná auta jsou bohužel poměrně často terčem zlodějů. Určitě nenechávejte na sedadlech, za oknem, na stole ani jinde na viditelných místech cennosti, foťáky, kamery, pasy, počítače apod. Pozor také na nákupní centra u nás i v zahraničí, kde stačí jen několik málo minut a nenechavci Vám znepříjemní celou dovolenou. Doporučujeme, aby alespoň jeden člen posádky vždy zůstal v karavanu. Podle možnosti parkujte pokaždé obytné auto v kempech pro karavany a obytná auta, případně alespoň na frekventovaném místě. Pár EUR za kemp či hlídané parkoviště je někdy levnější, než vykradené obytné auto a zkažená dovolená.
Buďte opatrní a nezapomínejte, že řídíte o dost větší a těžší vozidlo, které má úplně jiné jízdní vlastnosti než Váš osobní vůz, Zejména se na to vyplatí pamatovat při brždění a zatáčení. Dodržujte dostatečnou vzdálenost od vozidla před Vámi, při projíždění zatáček počítejte s délkou vozidla a najíždějte si. Při jízdě z kopce raději podřaďte a brzděte motorem. Velkou opatrnost věnujte manévrování a parkování. Je dobrá zkušební jízda na prázdném parkovišti a není ostuda, když Vás spolujezdec navádí při těchto úkonech. Také chceme upozornit na výšku přes 3 metry. Pozor nejen na mosty menších komunikací, ale také na stromy a větve zasahujících do Vaší trasy. Šetřete své peníze a jezděte s opatrností.
Bohužel domácí mazlíčci nejsou povoleni a důvodů je několik. Jednak je to možné způsobení alergické reakce druhým osobám, jednak v případě výkalů, kdy interiér vozu je nasákavý materiál, může být nemožné účinně dezinfikovat a vyčistit zasažené místo. Navíc spousta kempů po Evropě neakceptuje psa a bojové plemeno už vůbec ne.
Maximální počet míst jízda/spaní je uveden u každého vozu. Každé sedadlo určené pro jízdu je vybaveno bezpečnostním pásem, tedy při jízdě všichni cestující sedí připoutáni na sedadlech. Je zakázáno chodit za jízdy po voze, nebo odpočívat na posteli. Všechna boční a střešní okna musí být úplně za jízdy uzavřena a zajištěna stejně jako vnitřní zásuvky a dveře. Markýza musí být zcela zasunuta, stejně jako satelit a nástupní schůdky.
Kouření je striktně zakázáno. Přísný zákaz platí samozřejmě i pro vodní dýmku, elektronickou cigaretu apod. Vůz je vybaven citlivým detektorem kouře pro Vaši bezpečnost proti úniku plynu.
Garáž je opravdu velká. Garážové dveře umožní komfortní přístup, přepravu objemných zavazadel. Do garáže pohodlně můžete naložit třeba moped nebo Vaše jízdní kola, pokud nevyužijete z bezpečnostních důvodů vnějšího držáku pro 4 kola. Při cestě do Itálie nezapomeňte na výstražnou ceduli držáku kol, která je součástí příslušenství vozu, stejně jako krycí plachta pro 4 jízdní kola.