Kempování nemusí být jen letní záležitostí. Cestování s obytným vozem je naopak oblíbené i v zimních měsících, kdy rodiny nebo party kamarádů vyráží za zimními sporty a radovánkami. Portál caravaning.de vytvořil z 25 tisíc kempů žebříček těch 10 nejlepších kempů v Evropě pro ubytování s obytnými vozy.

1. Rekreační středisko Hells Zillertal (AT)

Rekreační středisko, z kterého budete ráno vyrážet do lyžařských areálů a vracet se zpět za relaxem v sauně nebo krytém bazénu. Nejen tyto atrakce, ale i “super milý personál” vám zpříjemní pobyt v tomto středisku.

Cena za noc: 38 EUR
Adresa: Gageringerstraße 1, 6263 Fügen (AT)
Web: https://www.hell-tirol.at

2. Family & Wellness Resort Vidor (IT)

Ideální výchozí bod pro lyžařskou oblast Val di Fassa, která je jednou z nejlepších destinací zimních sportů. V kempu se setkáte se skvělými službami, bazénem se skluzavkami, wellness a fitness centrem. Kromě krásných výhledů budete mít vyhřívanou sedačkovou lanovku přímo za kempem.

Cena za noc: 31,50 EUR
Adresa: Strada Ruf De Ruacia 19, 38036 Pozza die Fassa (IT)
Web: https://www.campingvidor.it/en/

3. Kemp Aufenfeld (AT)

“Jednou Aufenfeld, navždy Aufenfeld,“ píše v recenzi pravidelná návštěvnice tohoto kempu. Kromě horolezecké haly, krytého bazénu se saunou také můžete využít bezplatný skibus.

Cena za noc: 31,50 EUR
Adresa: Aufenfeldweg 10, 6274 Aschau im Zillertal (AT)
Web: www.camping-zillertal.at

4. Kemp Hopfensee (D)

V tomto rodinném kempu v Allgäu zažijete příjemnou dovolenou. Podle recenzí zde dělají naprosto vše, aby jejich hosté byli spokojeni. V zimních měsících si užijete lyžařský vlek pro začátečníky nebo běžkařské tratě, které jsou vždy dobře upravené.

Cena za noc: 42,95 EUR
Adresa: Fischerbichl 17, 87629 Füssen im Allgäu (D)
Web: www.camping-hopfensee.com

5. Schluga Camping Hermagor (AT)

Tento kemp se nachází blízko Nassfeldu, největšího lyžařského střediska Korutan. Do Nassfeldu vás z kempu odveze skibus. Kemp Schluga má podle recenzí návštěvníků velmi příjemný personál, dobře udržovaná sanitární zařízení. Součástí kempu je lázeňský areál nebo velká hřiště.

Cena za noc: 46,50 EUR
Adresa: Vellach 15, 9620 Hermagor- Pressegger See (AT)
Web: https://www.schluga.com

6. Caravan park Sexten (IT)

V tomto kempu budete mít jedinečné výhledy na vrcholky hor Dolomit. Nejen výhled ohromuje mnoho hostů, ale také „fenomenální wellness zóna“ a „nejlepší restaurace“, kterou v recenzích zmiňují návštěvníci kempu. Pro některé je to nejlepší možná voba v Trentinu.

Cena za noc: 52 EUR
Adresa: St.-Josef-Strasse 54, 39030 Sexten-Moos (IT)
Web: https://www.caravanparksexten.it/en/caravan-park.html

7. Camping Residence Sägemühle (IT)

Další z italských perel, tentokrát v oblasti Stelvio. Popis kempu je jednoduchý: čistá příroda, panoramatický krytý bazén a venkovní fitness. Vynikající kuchyně doslova “kazí” hosty. Na lyžaře čeká Skiarena Vinschgau, cílem snowboardistů je pak Funpark v Suldenu.

Cena za noc: 43 EUR
Adresa: Dornweg 12, 39026 Prad am Stilfserjoch (IT)
Web: https://www.saegemuehle.it/en/

8. Kemp Münstertal (D)

Kemp Münstertal se nachází v krásném Černém lese. Recenzeti tento kemp označují jako “udržované místo díky špičkovým službám”. V zimě si zde můžete vyzkoušet například curling nebo výlety na sněžnicích.

Cena za noc: 20,20 EUR
Adresa: Dietzelbachstraße 6, 79244 Münstertal (D)
Web: https://www.camping-muenstertal.de

9. Sportcamp Woferlgut (AT)

Tento kemp se nachází v salcburském regionu a hosté o něm říkají: „Všechno bylo velmi dobře udržované, skvělé příležitosti ke koupání. Najdete zde přímo vodní svět – 5 bazénů, obří skluzavky, vodní atrakce a také sauny. Nedaleko se nachází opravdový lyžařský ráj a kolem tratě vedou upravené běžecké tratě.

Cena za noc: 39,50 EUR
Adresa: Krössenbachstr. 40, 5671 Bruck (AT)
Web:  www.sportcamp.at

10. Alpencamping Nenzing (AT)

Jen tak ležet v bazénu a užívat si fantastické výhledy. To můžete v tomto kempu, který má prvotřídní wellness nabídku, například novou bio a panoramatickou saunu. V zimě jsou tu sáňkařské dráhy nebo lyžařské túry s horským průvodcem. Skibus odsud jezdí do lyžařského areálu Lech Zürs am Arlberg.

Cena za noc: od 16 EUR
Adresa: Garfrenga 1, 6710 Nenzing (AT)
Web: https://www.alpencamping.at

Vybrali jste si? Tak si zarezervujte jeden z našich obytných vozů a vyrazte za sněhem!